En iyi mutfak dolabı malzemesi nedir?

Dolapların ana gövdelerinde ve kapak kısımlarında farklı malzemeler kullanılabilir gövdede kullanılabilecek en kaliteli malzeme MDF malzemesidir. Silka Kapak olarak penta veneer (Membran) kapaklarımız ve lake kapaklarımız en iyi MDF kullanılarak üretilmektedir.

Mutfak dolap kapaklarında hangi ürünler kullanılabilir?

Mutfak dolaplarında membran kapak, lake kapak, akrilik kapak gibi farklı kalitelerde, farklı dokularda kapak alternatifleri kullanılabilir. Bütçeye uygun, kullanım alanına uygun olan ürün çeşidi ve modeli tercih edilerek kullanılabilir. Silka kapak olarak lake kapak ve membran kapak zengin model ve renk çeşitlerimizle sizlere ürün çeşitliliği sunuyoruz.

Penta Veneer (Membran) mutfak kapaklarının özelliği nedir?

Ham MDF üzerine LG marka kaplamaların uygun sıcaklık altında preslenmesi ile elde ettiğimiz Penta Veneer kapaklarımız anti bakteriyel yani bakteri barındırmayan özellikleri ile öne çıkmaktadır. Kaplama için kullandığımız PVC folyolar mikrop tutmaz ve kanserojen madde içermez. Kaliteli yüzeyleri sayesinde temizliği oldukça kolaydır. Darbelere karşı oldukça dayanıklı olan yapısı sayesinde evinizin her köşesinde güvenle kullanabilirsiniz.

Lake Kapakların özelliği nedir?

Yüksek kalitedeki ham MDF’nin üzerine astarlama yapıldıktan sonra poliüretan veya akrilik boyaların uygulanmasıyla ürettiğimiz kapaklara lake kapak denir. Yüksek teknoloji kullanarak ürettiğimiz dolaplarımız şıklığının yanı sıra son derece kullanışlı olmasından dolayı tercih edilmektedir. Mutfak gibi buharlı ve nemli mekanlarda bile lake dolaplarımız kullanım açısından tamamen uyumludur.

Mutfak dolabı kapağı seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Mutfak dolabı kapak seçimini yaparken dolapların dış görünümünü sağlayan temel etkenin kapakları olduğunu unutmamak gerekir. Dolapların her ne kadar iç kısmı farklı özelliklerle dolu olsa da dış görünümünü kaliteli, kullanışlı, farklı renk, doku seçenekleri olan kapaklar ile elde edilmektedir. Birçok model, renk, doku ve kapak çeşitlerimiz ile sizlere hayalleriniz ve talepleriniz ölçüsünde cevap veriyoruz.