Çocuk veya genç odası tasarlanırken nelere dikkat edilmelidir?

Çocuk odasında bulunacak ürün ve malzemeler hijyenik, kolay temizlenen, işlevsel, psikolojik yönden güven veren ve dayanıklı olmalıdır.

Dayanıklı olmasının yanında işlevselliği de önemlidir. Su geçirmez olması, doğal ve boya atmaz olmasına da ayrıca dikkat etmek gerekmektedir. Sağlıklı ürünlerin kullanılmasının yanında modüler ve geliştirilebilir olması çok önemlidir.

Çocuk veya genç odaları için modern öneriler nelerdir?

Çocuk ve gençlerin sağlıklarına ve isteklerine uygun bir oda tasarlamak aslında hiç de zor değildir. Temel olarak bulunması gerekenler tek ya da çift kişilik yatak, gardırop ve çalışma masasıdır.

Doğaya özlem ev dekorasyonu sektörünü de etkilemiştir. Tercih edilen renkler de bu hızlı değişimden nasibini aldı. Pastel renkler öne çıkarken zaman zaman alışılmışın dışında canlı renklerde göz önünde olabiliyor. Renk tercihi artık cinsiyet kodlarına göre şekillenmiyor.

Çocuk ve genç odalarında estetik depolama nasıl yapılabilir?

Kıyafet ve diğer tüm eğlence ve eğitim eşyalarının saklandığı gardırop ve dolapların hacmi ihtiyacı karşılayabilecek düzeyde olmalıdır. Gardırop ve dolap tasarımı mevcut alan göz önüne alınarak seçilmelidir. Dar bir odada yer tasarrufu sağlamak ve odayı daha geniş göstermek için sürgülü kapaklı ve beyaz renkte olmalıdır. Çocuklar için kıymetli parçalar kapaklı ya da kapaksız raflarsa yer bulabilir.

Membran kapaklar ile çocuğuma özel renk ve tasarımlarda oda takımı tasarlayabilirmiyiz?

Gençlerin eşsiz enerjilerini zıt renkleri özgün tasarım mobilyalarla birleştirmek tabi ki mümkün. Tabi ki daha doğal bir ortam yaratmak istediğiniz durumda bunu da membran kapak renk ve desen tercihlerimiz ile tasarlamak mümkündür.

Kalıpların dışına çıkarak tercih ettiğiniz dolap kapak renklerinin yüksek enerjisini odanın bir duvarını beyaz diğer duvarlarını gri olarak boyamanız odaya modern bir hava katacaktır. Bunun yanında beyaz ve bej renklerin ağırlıkta olduğu odalar aydınlık görünümüyle içi ferahlatan şık bir hava katmaktadır.