Banyo dolap kapağı seçimini nasıl yapmalıyız?

Evimizin de özenle hazırladığımız alanlarından birisi de banyolarımızdır. Dolaplar, fayanslar, klozet, duşa kabin gibi banyo gereçleri hem kaliteli hem kullanışlı hem de zevkimize göre olacak şekilde seçilmelidir. Silka Kapak kaliteli ürünleri, zengin renk ve model seçeneği, teslimat sonrasındaki hizmetleri ile yanınızdadır. Banyolarınız artık evinizin en güzel yeri olmaya aday olacaktır.

Banyo yenilemeye nasıl başlayabilirim?

Banyolarımızda ilk karşılaştığımız adeta banyolarımızın yüzü niteliğindeki dolaplar ve onların dış görünüşüdür. Banyo yenileme denilince ilk akla gelen tabi ki dolap kapaklarının yenilenmesi olmaktadır. Çoğu zaman banyo yenileme işlemleri yüksek maliyetli ve meşakkatli olabilmektedir. Ancak sadece dolap kapaklarının yenilenmesiyle bile banyonuza hem hızlı hem de ekonomik olarak yeni bir hava katabilirsiniz.

Banyo dolap kapaklarının seçimini nasıl yapabilirim?

Banyo dolap kapaklarınızı seçerken dolabın gövdesiyle aynı malzemeden seçmek zorunda değilsiniz. Dolabın gövdesinde ve kapaklarda isteğinize göre farklı malzemeler kullanabilirsiniz. Kapaklarınızda Silka Kapak güvencesiyle ürettiğimiz membran veya lake dolap kapağı alternatiflerinden birini seçebilirsiniz. Çok zengin renk ve model seçeneklerimiz hakkında bilgi almak için konusunda uzman ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

Banyo dolabını seçerken hangi hammaddeyi tercih etmeliyiz?

MDF oldukça sert bir hammaddedir. Suya ve neme dayanıklı ve uzun ömürlü banyo dolabı yaptırmak istiyorsanız MDF tercih etmelisiniz. Silka kapak olarak en kaliteli MDF malzemenin üzerini üst kalitede olan kaplama malzemeleri ile kapladığımız membran kapak veya boyama işlemi uyguladığımız lake kapaklar ile sizlere sunuyoruz.

Banyo dolaplarında membran kapak mı, lake kapak mı tercih etmeliyiz?

Banyo dolaplarında membran kapaklar, uzun ömürlü olması ve dayanıklılığından dolayı kullanıcıların tercihlerinde ilk sıralarda yer almaktadır. Çok çeşitli renk ve desen seçenekleri ile mimari ve dekorasyon çözümlerinde tercih edilmektedir. Ancak lake kapaklarda da kullanılan solüsyonların kalitesi ile MDF malzeme aynı şekilde koruma altına alınabilmektedir. Karar verirken her iki kapak türünün avantaj ve dezavantajlarını müşteri temsilcilerimizden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.